عکس*بیوگرافی*بازیگران ایرانی*مجموعه های تلویزیونی*مد و لباس ایرانی*نکات طلایی لباس*آلبوم های عکس لباس و مد خانم ها و آقایان tag:http://picbaz.mihanblog.com 2019-08-19T16:37:53+01:00 mihanblog.com فیلم های جدید تلویزیون 2011-02-24T00:33:36+01:00 2011-02-24T00:33:36+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1544 MahaK   گرانی بلیت سینما، دوری سینما از محل زندگی، تعطیلی سینما و چند بهانه دیگر کافی است تا هر فردی را از رفتن به سینما منصرف کند اما آدم‌هایی که سال تا سال پای خود را به سینما نمی‌گذارند هم بی نیاز از تماشای فیلم نیستند و سعی می‌کنند این نیاز را به گونه ای جبران کنند. تماشای تلویزیون ساده ترین راه برای پاسخ به این نیاز است و زمانی که امکان تماشای تعداد قابل توجهی فیلم در ساعت‌های مشخصی از شبانه روز پیش می‌آید، تماشای فیلم، لذت مضاعفی پیدا می‌کند. چند سالی است ک 11 فیلم جدید تلویزیونی میهمان قاب شیشه ای
 
گرانی بلیت سینما، دوری سینما از محل زندگی، تعطیلی سینما و چند بهانه دیگر کافی است تا هر فردی را از رفتن به سینما منصرف کند اما آدم‌هایی که سال تا سال پای خود را به سینما نمی‌گذارند هم بی نیاز از تماشای فیلم نیستند و سعی می‌کنند این نیاز را به گونه ای جبران کنند. تماشای تلویزیون ساده ترین راه برای پاسخ به این نیاز است و زمانی که امکان تماشای تعداد قابل توجهی فیلم در ساعت‌های مشخصی از شبانه روز پیش می‌آید، تماشای فیلم، لذت مضاعفی پیدا می‌کند. چند سالی است که شبکه‌های مختلف تلویزیون می‌کوشند تا اوقات فراغت مردم را پر و جذابیت شبکه‌ها را افزون کنند.
تلویزیون معرفی فیلم شبکه‌های مختلف سیمای جمهوری اسلامی‌ایران برای پر کردن اوقات فراغت مردم هم چون سال‌های گذشته به تولید فیلم‌های تلویزیونی روی آورده اند که به زودی پخش آن‌ها را شاهد خواهیم بود. در این شماره به معرفی 11 فیلم جدید تلویزیونی پرداخته ایم که از نظر می‌گذرانید.
بقیه در ادامه مطلب...

]]>
نیم‌نگاهی به چند فیلم جشنواره فیلم فجر 2011-02-12T08:32:58+01:00 2011-02-12T08:32:58+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1543 MahaK برف روی شیروانی داغ این فیلم به كارگردانی محمدهادی كریمی در ابتدا چندان اثر كنجكاوی‌برانگیزی به حساب نمی‌آید. چون شناختی كه ما از كارگردانش داریم با توجه به فیلم‌های ضعیفی مانند «امشب شب مهتابه» و «غیرمنتظره» است. اما كریمی در این فیلم، اساسا به سراغ قصه و فضایی رفته كه ماهیت تجاری ندارد. مشخصه اصلی این فیلم، بسته و محدود بودن فضایی است كه قصه در آن می‌گذرد. به این ترتیب ما شاهد افرادی هستیم كه پس از اطلاع از مرگ یك شاعر، بر سر بالین او در خانه‌اش حاضر می‌شوند و مرگ این مرد، بهانه‌ای برف روی شیروانی داغ


برف روی شیروانی داغ
این فیلم به كارگردانی محمدهادی كریمی در ابتدا چندان اثر كنجكاوی‌برانگیزی به حساب نمی‌آید. چون شناختی كه ما از كارگردانش داریم با توجه به فیلم‌های ضعیفی مانند «امشب شب مهتابه» و «غیرمنتظره» است. اما كریمی در این فیلم، اساسا به سراغ قصه و فضایی رفته كه ماهیت تجاری ندارد. مشخصه اصلی این فیلم، بسته و محدود بودن فضایی است كه قصه در آن می‌گذرد. به این ترتیب ما شاهد افرادی هستیم كه پس از اطلاع از مرگ یك شاعر، بر سر بالین او در خانه‌اش حاضر می‌شوند و مرگ این مرد، بهانه‌ای می‌شود برای گفت‌وگوی این افراد و نیز اتفاقاتی تازه.
در سینمای ایران، فیلم‌های شاخصی را می‌شناسیم كه در فضایی بسته روایت می‌شوند، اما به واسطه هوش و هنر كارگردان‌شان ریتم خوبی دارند و تماشاگر را خسته نمی‌كنند. شاید یكی از این نمونه‌ها «آژانس شیشه‌ای» ساخته ابراهیم حاتمی‌كیا باشد. در «برف روی شیروانی داغ» شهاب حسینی، آنا نعمتی، خاطره اسدی، كورش تهامی، امیرحسین آرمان، هنگامه قاضیانی و فرخ نعمتی بازی می‌كنند. بازی شهاب حسینی در دقایقی از فیلم، غافلگیركننده و تاثیرگذار است. در شخصیت‌پردازی او موارد ظریفی رعایت شده است؛ ابتدا خصمانه و بی‌رحم معرفی می‌شود، اما سپس با پیشرفت قصه، آرام آرام او متوجه تنهایی و ضعف‌های خودش می‌شود. فیلم كریمی، نمایشگر موقعیت‌هایی است از انسان‌هایی از قشر به ‌اصطلاح روشنفكر. افرادی كه هر یك خود را میراث‌دار استادی می‌دانند كه اكنون مرده اما تماشاگر با دیدن روحیات آنان درمی‌یابد كه چه كسی واقعا دردمند و غمخوار استاد بوده است. این فیلم بدون شك یك نقطه‌عطف در كارنامه سازنده‌اش به حساب می‌آید و تردیدی نیست كه برای تماشاگری كه كریمی را با فیلم‌های ضعیف و تجاری‌اش می‌شناسد، دیدن «برف روی شیروانی داغ» می‌تواند جالب باشد.

بقیه در ادامه مطلب...

]]>
با ماه ‌چهره خلیلی بازیگر سریال مختارنامه 2010-11-29T16:37:19+01:00 2010-11-29T16:37:19+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1542 MahaK   عشق و نفرت یك زن در قیام مختار ماه‌چهره خلیلی در سریال عظیم مختارنامه نقش جاریه، خواهر مختار را بازی می‌كند. این بازیگر متولد 1355 تهران و دارای مدرك فوق‌لیسانس معماری از دانشگاه آكسفورد انگلستان است. وی دوره بازیگری را در method school لندن و موسسه استاد سمندریان در سال 84 گذرانده است. خلیلی نوه دختری زنده‌یاد پروین سلیمانی است و تاكنون در سریال‌های در چشم باد، مختارنامه، نردبام آسمان و كلاه پهلوی ایفای نقش كرده است. از جمله فعالیت‌های دیگر وی می‌توان ماه چهره خلیلی

 
عشق و نفرت یك زن در قیام مختار
 ماه‌چهره خلیلی در سریال عظیم مختارنامه نقش جاریه، خواهر مختار را بازی می‌كند. این بازیگر متولد 1355 تهران و دارای مدرك فوق‌لیسانس معماری از دانشگاه آكسفورد انگلستان است. وی دوره بازیگری را در method school لندن و موسسه استاد سمندریان در سال 84 گذرانده است.
 
خلیلی نوه دختری زنده‌یاد پروین سلیمانی است و تاكنون در سریال‌های در چشم باد، مختارنامه، نردبام آسمان و كلاه پهلوی ایفای نقش كرده است.
از جمله فعالیت‌های دیگر وی می‌توان به كارگردانی فیلم كوتاه «عید قربان» اشاره كرد كه برنده جوایز بسیاری از جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره فیلم سانفرانسیسكو‌ 2006 شد. او همچنین در فیلم‌هایی چون سایه وحشت، موش، پرونده هاوانا، تله، نقاب و چشمان سیاه ایفای نقش كرده است.
خلیلی با 4 فیلم مرگ كسب و كار من است (امیر ثقفی)، پرنده باز (عطاء الله سلمانیان)، مصادره (ایرج قادری) و شور شیرین (جواد‌ اردكانی) در جشنواره فیلم فجر امسال شركت می‌كند. این بازیگر ماه دیگر برای بازی در قسمت‌های باقیمانده كلاه پهلوی عازم پاریس می‌شود.
در این مصاحبه با او درباره جزئیات حضورش در نقش‌های تاریخی و دشواری‌های نقش‌آفرینی‌اش در سریال «مختارنامه» سخن گفتیم.
بقیه در ادامه مطلب...
]]>
بهاره رهنما، بازیگری که فیلم‌هایش بر روی پرده است 2010-11-29T16:19:42+01:00 2010-11-29T16:19:42+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1541 MahaK با راه ‌میانبر ‌مخالفمقصه‌نویسی را خیلی زودتر از بازیگری شروع كرد؛ اما به گفته خودش در بازیگری زودتر به نتیجه رسید. با بازی در فیلم سینمایی «افعی»، وارد سینمای ایران شد و بعد از آن در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی بسیاری ایفای نقش كرد تا امروز كه شاهد بازی او در فیلم‌های در حال اكران، یعنی «بعدازظهر سگی‌سگی»، «هر چه خدا بخواد» و «سن‌پطرزبورگ» هستیم. بازی بهاره رهنما در فیلم سن‌پطرزبورگ، بهانه‌ای دستمان داد تا از نگاه این بازیگر با تجربه به چند و چون ورود با بهاره رهنما

با راه ‌میانبر ‌مخالفم
قصه‌نویسی را خیلی زودتر از بازیگری شروع كرد؛ اما به گفته خودش در بازیگری زودتر به نتیجه رسید. با بازی در فیلم سینمایی «افعی»، وارد سینمای ایران شد و بعد از آن در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی بسیاری ایفای نقش كرد تا امروز كه شاهد بازی او در فیلم‌های در حال اكران، یعنی «بعدازظهر سگی‌سگی»، «هر چه خدا بخواد» و «سن‌پطرزبورگ» هستیم. بازی بهاره رهنما در فیلم سن‌پطرزبورگ، بهانه‌ای دستمان داد تا از نگاه این بازیگر با تجربه به چند و چون ورود بازیگران جوان به دنیای بازی و بازیگری بپردازیم.
بقیه در ادامه مطلب...
]]>
لیلا اوتادی: 4 فیلم سینمایی درنوبت اکران دارم 2010-11-10T17:49:49+01:00 2010-11-10T17:49:49+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1540 MahaK  «لیلا اوتادی» بازیگر سینما و تلویزیون کشور طی گفت وگویی با خبرنگار ما ضمن بیان این که 4 فیلم سینمایی در نوبت اکران دارد، می گوید: در جدیدترین فیلم «حامد کلاهداری» با نام «پایان نامه» نقش اصلی را برعهده دارم و فیلم برداری این فیلم به زودی آغاز می شود و طبق پیش بینی های انجام شده تصویر برداری 2 ماه به طول می انجامد. وی با اشاره به این که فیلم به موضوع جنگ نرم و حوادث پس از انتخابات می پردازد، می افزاید: هم بازی هایم در این فیلم، جمشید هاشم پور، امیرآقایی لیلا اوتادی: 4 فیلم سینمایی درنوبت اکران دارم

 «لیلا اوتادی» بازیگر سینما و تلویزیون کشور طی گفت وگویی با خبرنگار ما ضمن بیان این که 4 فیلم سینمایی در نوبت اکران دارد، می گوید: در جدیدترین فیلم «حامد کلاهداری» با نام «پایان نامه» نقش اصلی را برعهده دارم و فیلم برداری این فیلم به زودی آغاز می شود و طبق پیش بینی های انجام شده تصویر برداری 2 ماه به طول می انجامد. وی با اشاره به این که فیلم به موضوع جنگ نرم و حوادث پس از انتخابات می پردازد، می افزاید: هم بازی هایم در این فیلم، جمشید هاشم پور، امیرآقایی و احمد نجفی هستند و بازیگران دیگری نیز به جمع ما خواهند پیوست.وی ضمن ابراز خرسندی از اکران سریال «خون بها» بعد از سال ها توقیف اظهار می کند: من و پولاد کیمیایی نقش های اصلی این سریال را بازی کردیم و با گذشت چند سال از ساخت آن سریال برای مخاطب جذابیت های خاص خود را خواهد داشت. «اوتادی» با اشاره به فیلم هایی که در نوبت اکران دارد، اظهار می دارد: فیلم های سینمایی «آدمکش» رضا کریمی، «باغ قرمز» امیر سماواتی، «پیتزا مخلوط» حسین قاسمی جامی و «عروسک» ابراهیم وحیدزاده را در نوبت اکران دارم. وی درباره فیلم «باغ قرمز» می گوید: من دراین فیلم در کنار امین تارخ، شقایق فراهانی و رامین راستاد بازی می کنم و این فیلم روابط انسانی میان دو زوج جوان به نام های داود و مهناز را از جنوبی ترین نقطه شهر و روابط انسانی میان دکتر و همسرش از شمالی ترین منطقه شهر به تصویر می کشد.وی با بیان این که در فیلم «پیتزا مخلوط» بازیگران طنزپردازی مانند علی صادقی، مجید صالحی، مهران غفوریان و سعید آقاخانی بازی می کنند می افزاید: این فیلم داستان دو جوان شهرستانی را روایت می کند که در یک پیتزا فروشی کار می کنند و برای آن ها اتفاق و موقعیت های عجیب و جالبی رخ می دهد. «اوتادی» با اشاره به فیلم «عروسک» که با بازی او آماده اکران است اظهار می کند: این فیلم نیز داستان دختری به نام فرشته را روایت می کند که بعد از مدت ها، کار پیدا می کند و در شرکتی استخدام می شود که به سرزمین عجایب شباهت دارد.
]]>
نسخه‌های تقلبی «قهوه تلخ» در بازار 2010-11-10T16:43:40+01:00 2010-11-10T16:43:40+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1539 MahaK  در روزهای اخیر نسخه‌های تقلبی از مجموعه‌ هفتم سریال «قهوه تلخ» ساخته مهران مدیری در مراکز خرید از جمله سوپرمارکت‌ها و برخی فروشگاه‌ها به فروش ‌می‌رسد. در نسخه‌های تقلبی، روی هلوگرام چسبانده‌شده نام شرکت پخش‌کننده دیده نمی‌شود و بر روی کارت ویژه‌ قرعه‌کشی آن نیز پس از پاک کردن پوشش روی شماره‌ سری که به سختی هم انجام می‌شود، هیچ شماره‌ای دیده نمی‌شود. این در حالی است که پیش از این نیز قسمت‌های مختلف سریال «قهوه تلخ» به صورت غیرمجاز توسط دست‌فروشان تکثیر قهوه تلخ

 در روزهای اخیر نسخه‌های تقلبی از مجموعه‌ هفتم سریال «قهوه تلخ» ساخته مهران مدیری در مراکز خرید از جمله سوپرمارکت‌ها و برخی فروشگاه‌ها به فروش ‌می‌رسد.
در نسخه‌های تقلبی، روی هلوگرام چسبانده‌شده نام شرکت پخش‌کننده دیده نمی‌شود و بر روی کارت ویژه‌ قرعه‌کشی آن نیز پس از پاک کردن پوشش روی شماره‌ سری که به سختی هم انجام می‌شود، هیچ شماره‌ای دیده نمی‌شود.
این در حالی است که پیش از این نیز قسمت‌های مختلف سریال «قهوه تلخ» به صورت غیرمجاز توسط دست‌فروشان تکثیر شده است، با این تفاوت که ماهیت نسخه‌های غیرمجاز برای خریداران در زمان خرید قابل تشخیص بود.
مجموعه‌ هفتم از سریال «قهوه تلخ» با حضور مهران مدیری در نقش بلوتوس همراه است، ضمن اینکه در مجموعه‌ جدید نام اولین خواننده‌ تصنیف تیتراژ، در عنوان‌بندی هر قسمت درج شده است.
تکثیر غیرمجاز فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی و فروش آن‌ها توسط دلالان در معابر و خیابان‌ها پیش از این گریبان دیگر سریال‌ شبکه‌ نمایش خانگی را گرفته بود تا جایی که دست‌فروشان داخل قطار مترو هم، تمام قسمت‌های ارائه شده از سریال «قلب یخی» را در قالب یک دی‌وی‌دی و به شکل غیرقانونی به فروش می‌رساندند.
این در حالی است که در این زمینه مدیرعامل موسسه‌ رسانه‌های تصویری و رئیس ستاد مبارزه با محصولات سمعی و بصری غیرمجاز در نشستی خبری که طی روزهای گذشته برگزار شد، اعلام آمادگی کرد فیلم‌هایی که کنار خیابان عرضه می‌شوند جمع و با آن‌ها مبارزه کنند.
محمدرضا عباسیان گفت: «ما برای این کار نیاز به حمایت‌های شهرداری داریم و شهرداری هم تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نداده است.»
]]>
لاله اسکندری: اول نقاشم بعد بازیگر! 2010-11-02T16:44:53+01:00 2010-11-02T16:44:53+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1538 MahaK این روزها چون بازیگرها در حوزه‌های مختلف فعال هستند ناخودآگاه یک گاردی نسبت به آنها گرفته می‌شود. اما من همیشه این توضیح را داده‌ام که قبل از اینکه خودم را بازیگر بدانم یک نقاش و گرافیست هستم و علاقه‌ام از کودکی این بوده است و من در این زمینه هیچ سوءاستفاده‌ای از بازیگری نکردم و مثل دیگر پیمانکارها قرارداد بستم.    لاله اسکندری با سریال «خاک سرخ» کار ابراهیم حاتمی کیا به چهره‌ای شناخته شده در عرصه بازیگری تبدیل شد. وی اخیراً سریال «در چشم باد» از مسعود جع لاله اسکندری

این روزها چون بازیگرها در حوزه‌های مختلف فعال هستند ناخودآگاه یک گاردی نسبت به آنها گرفته می‌شود. اما من همیشه این توضیح را داده‌ام که قبل از اینکه خودم را بازیگر بدانم یک نقاش و گرافیست هستم و علاقه‌ام از کودکی این بوده است و من در این زمینه هیچ سوءاستفاده‌ای از بازیگری نکردم و مثل دیگر پیمانکارها قرارداد بستم.
 
 لاله اسکندری با سریال «خاک سرخ» کار ابراهیم حاتمی کیا به چهره‌ای شناخته شده در عرصه بازیگری تبدیل شد. وی اخیراً سریال «در چشم باد» از مسعود جعفری جوزانی را روی آنتن داشت. اسکندری در فیلم‌های سینمایی چون «این زن حرف نمی‌زند»، «متولد ماه مهر»، «شوریده» و... ایفای نقش کرده است. البته این هنرمند فعالیت‌های دیگری هم جدا از بازیگری دارد. وی هم‌اکنون سریال «همچون سرو» را روی آنتن دارد.

بقیه در ادامه مطلب...


]]>
همه خاتون‌های سینمای ایران!! 2010-10-26T16:30:00+01:00 2010-10-26T16:30:00+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1537 MahaK  اکران همزمان چهار فیلم از الناز شاکردوست، پدیده قابل توجه این روزهای سینمای ماست. آیا او تنها ملکه سینمای ایران در این دهه است؟«فاصله»، «از ما بهترون»، «کارناوال مرگ»، «باد در علفزار می‌پیچد» و «قلب یخی» چهار فیلم و یک سریال ویدئویی خانگی. شاکردوست بی اغراق بر سر در همه سینماهای این مملکت هست و در سه تای آنها نقش اول است. این اتفاق فارغ از توانایی این بازیگر 26 ساله و همزمان شدن اتفاقی اکران فیلم‌هایش، اتفاق کم نظیری در سینماست. شاید در دوره ای گلزار و حیایی ای همه خاتون‌های سینمای ایران!!

 اکران همزمان چهار فیلم از الناز شاکردوست، پدیده قابل توجه این روزهای سینمای ماست. آیا او تنها ملکه سینمای ایران در این دهه است؟
«فاصله»، «از ما بهترون»، «کارناوال مرگ»، «باد در علفزار می‌پیچد» و «قلب یخی» چهار فیلم و یک سریال ویدئویی خانگی. شاکردوست بی اغراق بر سر در همه سینماهای این مملکت هست و در سه تای آنها نقش اول است. این اتفاق فارغ از توانایی این بازیگر 26 ساله و همزمان شدن اتفاقی اکران فیلم‌هایش، اتفاق کم نظیری در سینماست. شاید در دوره ای گلزار و حیایی این طور بودند. اما شاکردوست یک بازیگر زن است که پرکار بودنش بیشتر به چشم می‌آید. البته در این سی سال اخیر بازیگران زنی بوده اند که توانسته اند بیل بوردها و سر در سینماها را در اختیار بگیرند؛ از افسانه بایگان دهه 60 تا نیکی کریمی‌ دهه 70 و حالا شاکردوست. در این پرونده سراغ بازیگران زنی رفته ایم که در این سال‌ها در قامت نقش اول در فیلم‌ها حضوری مستمر داشته اند و بعد هم به بررسی کارهای شاکردوست و میزان تاثیرش بر فروش فیلم‌ها پرداخته ایم.
]]>
پخش دوباره سریال هزار دستان از شبکه یک سیما 2010-10-26T16:27:14+01:00 2010-10-26T16:27:14+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1536 MahaK  از 5 آبان خاطرات گذشته زنده می‌شود پخش مجموعه تلویزیونی «هزاردستان» به کارگردانی مرحوم علی حاتمی از چهارشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد. به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازرسانه خبری شبکه یک سیما، «هزاردستان» از ساعت 10:40 روز چهارشنبه 5 آبان ماه به روی آنتن می رود. ساخت این سریال از سال 1358 آغاز شد و تا مدت 8 سال به طول انجامید، این سریال که در سال 1367 از شبکه یک سیما پخش شد، یکی از محبوب ترین مجموعه های تلویزیونی تهیه شده کشور است و به واسطه همین سریال هزاردستان

 از 5 آبان خاطرات گذشته زنده می‌شود
 پخش مجموعه تلویزیونی «هزاردستان» به کارگردانی مرحوم علی حاتمی از چهارشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد.
به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازرسانه خبری شبکه یک سیما، «هزاردستان» از ساعت 10:40 روز چهارشنبه 5 آبان ماه به روی آنتن می رود. ساخت این سریال از سال 1358 آغاز شد و تا مدت 8 سال به طول انجامید، این سریال که در سال 1367 از شبکه یک سیما پخش شد، یکی از محبوب ترین مجموعه های تلویزیونی تهیه شده کشور است و به واسطه همین سریال ساخت شهرک سینمایی غزالی انجام شد.
سریال «هزاردستان» روایت زندگی رضا خوشنویس، که شخصیتی تخیلی مبتنی بر شخصیتی تاریخی به نام کریم دواتگر است و نظریه توطئه‌ای مبنی بر دست داشتن شخصیتی به نام خان مظفر در وقایع پشت پرده سیاسی و اجتماعی ایران در دوران قاجار و پهلوی می‌پردازد.
عوامل این مجموعه تلویزیونی عبارتند از:
فیلمنامه نویس: علی حاتمی. مدیران فیلمبرداری: مهرداد فخیمی، مازیار پرتو. نور: احمد ابراهیمی، حسین كریمی. سرپرست گویندگان: علی كسمایی. تدوینگران: عباس گنجوی، علی حاتمی. موسیقی متن: مرتضی حنانه. ضبط موسیقی: گشتاسب آریانا. ظهور و چاپ: همتی، شاكری، فدایی، عمرانی. برش نگاتیو: همایون فال، صفوی. مسئول عكاسی: عزیز ساعتی. صحنه پردازی: علی حاتمی. طراحی و ساخت تهران قدیم، تحقیق و طرح و اجرا: علی حاتمی. طراحی شهرك: گروه جانی كورنتا. سرپرست گریم: بیژن محتشم. چهره پردازان: جلال معیریان، عبدالله اسكندری. مجری طرح: علی حاتمی. مدیر تولید: محمد مهدی دادگو.
بازیگران: جمشید مشایخی، عزت اله انتظامی، داود رشیدی، علی نصیریان، محمدعلی كشاورز، حسین گیل، زهرا حاتمی، شهلا میربختیار، جعفر والی، پرویز پورحسینی، محمد مطیع، جمشید لایق، اسماعیل مهرابی، رقیه چهره آزاد، مینو ابریشمی، عطا الله زاهد، اسماعیل محمدی، جهانگیر فروهر، نعمت اله گرجی، محمد ورشوچی، سروش خلیلی، منصور والامقام، هوشنگ بهشتی، محمدتقی كهنمویی، خیراله تفرشی آزاد، مهری ودادیان، افسر اسدی، منوچهر آذری، رضا عبدی، فرهنگ مهرپرور، سعید امیرسلیمانی، جهانگیر الماسی، اصغر همت، حسین حاتمی، اسفندیار ماوندادی، افراسیاب طوفان، حسین شهاب، حسین صفاریان، میرصلاح حسینی، محمود بصیری، اسماعیل پاینده، اكبر دودكار، حسن عظیمی، حسن كهن، علی كنگرلو، محمد مردانی، سید حسن روشن ضمیر، سامی تحصنی، حامد تحصنی، حسین رنگین وند.
]]>
گزارشی از مجموعه‌های تاریخی جدید تلویزیون 2010-10-26T16:22:04+01:00 2010-10-26T16:22:04+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1535 MahaK  تاریخ معاصر در مدار توجهتولید آثار تاریخی در سال‌های اخیر در سینما و تلویزیون رونق بیشتری پیدا کرده چنانکه برای سالی که پیش رو داریم باز هم کارهای تاریخی معاصر بینندگان تلویزیون را به سوی خود جلب خواهد کرد. ایران: تولید آثار تاریخی در سال‌های اخیر در سینما و تلویزیون رونق بیشتری پیدا کرده است. آثار تاریخ مذهبی و تاریخ معاصر هر کدام علاقه‌مندان خاص خود را دارند، اما تلویزیون به دلیل سرمایه‌گذاری مناسب و زمان پخش طولانی مخاطبان بیشتری دارد. برای سالی که تبریز مه‌آلود

 تاریخ معاصر در مدار توجه
تولید آثار تاریخی در سال‌های اخیر در سینما و تلویزیون رونق بیشتری پیدا کرده چنانکه برای سالی که پیش رو داریم باز هم کارهای تاریخی معاصر بینندگان تلویزیون را به سوی خود جلب خواهد کرد.
ایران: تولید آثار تاریخی در سال‌های اخیر در سینما و تلویزیون رونق بیشتری پیدا کرده است. آثار تاریخ مذهبی و تاریخ معاصر هر کدام علاقه‌مندان خاص خود را دارند، اما تلویزیون به دلیل سرمایه‌گذاری مناسب و زمان پخش طولانی مخاطبان بیشتری دارد. برای سالی که پیش رو داریم باز هم کارهای تاریخی معاصر بینندگان تلویزیون را به سوی خود جلب خواهد کرد.
بقیه در ادامه مطلب...

]]>
بازی «سوسانو» در فیلم جدید عطشانی به چه عواملی بستگی دارد؟ 2010-10-20T18:19:59+01:00 2010-10-20T18:19:59+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1534 MahaK  گروه تولید فیلم سینمایی «شش نفر زیر باران» به كارگردانی علی عطشانی و تهیه‌كنندگی محسن طباطبایی‌پور برای ایفای یكی از نقش‌های اصلی توسط بازیگر كره‌ای در حال مذاكره هستند.  «مجید كریمی» مجری طرح این فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در این باره گفت: در حال مذاكره با بازیگر نقش «سوسانو» در سریال افسانه جومونگ برای ایفای یكی از نقش‌های اصلی فیلم «شش نفر زیر باران» هستیم و نتایج مذاكرات ما به چند عامل از جمله مسئله مالی، مدت زمان فیلمبرداری و مد سوسانو

 گروه تولید فیلم سینمایی «شش نفر زیر باران» به كارگردانی علی عطشانی و تهیه‌كنندگی محسن طباطبایی‌پور برای ایفای یكی از نقش‌های اصلی توسط بازیگر كره‌ای در حال مذاكره هستند.
 
«مجید كریمی» مجری طرح این فیلم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در این باره گفت: در حال مذاكره با بازیگر نقش «سوسانو» در سریال افسانه جومونگ برای ایفای یكی از نقش‌های اصلی فیلم «شش نفر زیر باران» هستیم و نتایج مذاكرات ما به چند عامل از جمله مسئله مالی، مدت زمان فیلمبرداری و مدت زمان حضور ایشان درایران بستگی خواهد داشت.
وی ادامه داد: امكان دارد بخش‌هایی از این فیلم را با حضور ایشان در كره و سپس در ایران فیلمبرداری كنیم كه همه تصمیمات بستگی به شرایط و توافقاتی خواهد داشت كه ما با كره‌ای ها در این باره صورت می‌دهیم.
كریمی در ادامه به حضور بازیگران خارجی در فیلم‌های ایرانی اشاره كرد و گفت: مخاطب ایرانی انتظار بیشتری از تولیدكنندگان آثار سینمایی دارد تا در بخش تولید و خلاقیت‌های هنری از امكانات، تجهیزات و پتانسیل‌های بهتری استفاده شود. با استفاده از بازیگران خارجی به نوعی در تلاشیم تا ظرفیت‌های تولید فیلم را بالا ببریم و تلاش می‌كنیم تا مردم را با سینما آشتی دهیم.
مجری طرح «شش نفر زیر باران» تأكید كرد: در این فیلم در بخش فیلمنامه، تولید و اكران طراحی‌های خاصی صورت گرفته و تلاش می‌كنیم تا در جهت اهدافی كه از پیش تعیین كردیم از جمله حفظ شأن و منزلت مردم كشور عزیزمان، بالا بردن افزایش تولید و اكران در سینمای ایران، استفاده از زمینه‌ها و بسترهایی كه برای معرفی و عرضه فیلم كه تاكنون استفاده نشده است، ارتقاء سطح استانداردهای تولید فیلم در ایران، حركت كنیم.
وی در انتها گفت: بدون شك با حمایت و همراهی مردم و همكاری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی كه تاكنون صورت گرفته است، امیدواریم بتوانیم به اهداف كوتاه و بلند مدت دست یابیم و سطح و جایگاه سینمای ایران را به لحاظ فنی، مضمون و مخاطب ارتقاء دهیم.
]]>
فیلم سینمایی لج و لجبازی در شبکه خانگی 2010-10-19T09:19:13+01:00 2010-10-19T09:19:13+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1533 MahaK فیلم سینمایی «لج و لجبازی» دومین ساخته سیدمهدی برقعی از امروز توسط شركت ویدئو رسانه «خانه تصویر آبی» در تیراژ یك میلیون نسخه در نوبت پخش اول به شبكه سینمای خانگی كشور عرضه شد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور ارتباطات رسانه‌ای شركت «خانه تصویر آبی» با اعلام این خبر افزود: «لج و لجبازی» داستان زن و شوهری را روایت می‌كند كه پس از 17 سال زندگی مشترك، اختلافات‌شان باعث جدایی آنها می‌شود. و این دو سه سال جدا از هم زندگی می‌كنند. در این میان تنها دختر این زوج تلاش م http://www.irfreeup.com/images/c17aafsbh2ejsyaobhpm.jpg

فیلم سینمایی «لج و لجبازی» دومین ساخته سیدمهدی برقعی از امروز توسط شركت ویدئو رسانه «خانه تصویر آبی» در تیراژ یك میلیون نسخه در نوبت پخش اول به شبكه سینمای خانگی كشور عرضه شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور ارتباطات رسانه‌ای شركت «خانه تصویر آبی» با اعلام این خبر افزود: «لج و لجبازی» داستان زن و شوهری را روایت می‌كند كه پس از 17 سال زندگی مشترك، اختلافات‌شان باعث جدایی آنها می‌شود. و این دو سه سال جدا از هم زندگی می‌كنند. در این میان تنها دختر این زوج تلاش می‌كند تا شرایطی را فراهم آورد كه پدر و مادرش مجددا زندگی دوباره ای را آغاز كنند و در این بین ماجراها و اتفاقات متعددی رخ می‌دهد.
امیر جعفری، سارا خوئینی‌ها، نیما شاهرخ‌شاهی، سحر ذكریا، سیاوش خیرابی و ساعد هدایتی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند، ضمن این كه سحر قریشی بازیگر جوانی كه در سریال «دلنوازان» خوش درخشید، اولین نقش‌آفرینی خود در سینمای ایران را در این فیلم انجام داده است.
گزارش روابط عمومی شركت خانه تصویر آبی می‌افزاید: برای نخستین‌بار با هدف افزایش جذابیت و ایجاد امكان برای انتخاب دلخواه خریداران، این فیلم با چند طراحی روی جلد مختلف والت به شبكه سینمای خانگی عرضه شده است.
«لج و لجبازی» محصول سال 88 سینمای ایران است كه چندی پیش به اكران خود در كشور پایان داد و با موضوع اجتماعی و مدت زمان 93 دقیقه با قسمت 1500 تومان عرضه شده است.
شركت خانه تصویر آبی تا پایان سال جاری عناوین متعدد و متنوع دیگری از سینمای ایران و جهان را به علاقه‌مندان شبكه نمایش خانگی تقدیم می‌كند.

]]>
گفتگو با هادی کاظمی همان «باباشاه» سریال قهوه تلخ 2010-10-19T08:43:55+01:00 2010-10-19T08:43:55+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1532 MahaK «هادی کاظمی» بازیگر نقش «باباشاه» در قهوه تلخ کار هنری خود را از 16، 15 سالگی در «کانون حر» شروع کرد و از همان سال‌هال روی صحنه رفت. بعدها وارد دانشگاه شد و در رشته بازیگری تحصیلاتش را ادامه داد، ‌دوره‌ای که خودش معتقد است که هیچ کمکی به او و پیشرفتش در بازیگری نکرده است. او از سال 75 وارد تلویزیون شد اما با بازی در نقش «دوبرره» در سریال «پاورچین» ‌برای عامه مردم شناخته شد. او از همان کار به نوعی تبدیل به یکی از اعضای ثابت گروه مدیری شد و تقریبا در همه کارهای بعد از «پاورچین» مدیری حض http://www.irfreeup.com/images/d6sx3yhvwda7a0y5oh2i.jpg

«هادی کاظمی»
بازیگر نقش «باباشاه» در قهوه تلخ کار هنری خود را از 16، 15 سالگی در «کانون حر» شروع کرد و از همان سال‌هال روی صحنه رفت.
بعدها وارد دانشگاه شد و در رشته بازیگری تحصیلاتش را ادامه داد، ‌دوره‌ای که خودش معتقد است که هیچ کمکی به او و پیشرفتش در بازیگری نکرده است.
او از سال 75 وارد تلویزیون شد اما با بازی در نقش «دوبرره» در سریال «پاورچین» ‌برای عامه مردم شناخته شد. او از همان کار به نوعی تبدیل به یکی از اعضای ثابت گروه مدیری شد و تقریبا در همه کارهای بعد از «پاورچین» مدیری حضور داشت.
 
در این مدت در تله فیلم‌ها و سریال‌های دیگری هم بازی کرده که از کارهای اخیرش می‌توان به سریال «در چشم باد» در نقش عباس رسپشن هتل اشاره کرد. او در «قهوه تلخ» در نقش باباشاه حسابی توی چشم آمده است.
 
آنچه می‌خوانید گزیده‌ای از مصاحبه‌ای‌ست که همشهری جوان در شماره 282 خود آن را منتشر کرده است.

بقیه در ادامه مطلب...

]]>
نیکی کریمی به جای هدیه تهرانی برای فیلم انتخاب شد 2010-10-19T08:37:37+01:00 2010-10-19T08:37:37+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1531 MahaK داستان "خیابان‌های آرام" درباره اتفاقات عجیب وغریبی است که در یک شهر رخ می‌دهد و یک خبرنگار درگیر آن می‌شود. نیکی کریمی جایگزین هدیه تهرانی در   "خیابان‌های آرام" به کارگردانی کمال تبریزی شد. به گزارش مهر، فیلمبرداری این فیلم هم اکنون درارمنستان ادامه دارد و شنیده می‌شود نیکی کریمی اواخر هفته به گروه اضافه می‌شود. پیش از این قرار بود هدیه تهرانی در این فیلم بازی کند که وی به دلیل مشکلات مالیاتی ممنوع الخروج است و نتوانسته گروه را همراهی کند. داستان"خیابان‌های آرام" درباره اتفاق http://www.irfreeup.com/images/khuxxxyidh9g58uq8uq6.jpg

داستان "خیابان‌های آرام" درباره اتفاقات عجیب وغریبی است که در یک شهر رخ می‌دهد و یک خبرنگار درگیر آن می‌شود.
نیکی کریمی جایگزین هدیه تهرانی در   "خیابان‌های آرام" به کارگردانی کمال تبریزی شد.
به گزارش مهر، فیلمبرداری این فیلم هم اکنون درارمنستان ادامه دارد و شنیده می‌شود نیکی کریمی اواخر هفته به گروه اضافه می‌شود. پیش از این قرار بود هدیه تهرانی در این فیلم بازی کند که وی به دلیل مشکلات مالیاتی ممنوع الخروج است و نتوانسته گروه را همراهی کند.
داستان"خیابان‌های آرام" درباره اتفاقات عجیب وغریبی است که در یک شهر رخ می‌دهد و یک خبرنگار درگیر آن می‌شود. تهیه‌کنندگی "خیابان‌های آرام" برعهده سید محمود رضوی است که پیش‌ترفیلم "درباره الی" را تهیه کرده بود.
فیلم "پاداش" کار قبلی تبریزی  تاکنون مجوز نمایش نگرفته  و "گنجینه شرق" وی نیز در جشنواره فیلم فجر امسال به نمایش در می‌آید.

]]>
براد پیت و آنجلینا جولی دوباره همبازی می‌شوند؟!! 2010-10-18T16:48:32+01:00 2010-10-18T16:48:32+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1530 MahaK  آریاگا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که احتمالاً آنجلینا جولی هم در این پروژه به پیت خواهد پیوس. دارن آرنوفسکی که آخرین فیلمش، «قوی سیاه»، با استقبال خوب منتقدان رو‌به‌رو شده و گفته می‌شود در حال مذاکره برای کارگردانی پروژه «ولورین 2» است، ممکن است به زودی پروژه کاملاً متفاوتی را با عنوان «ببر» بسازد. این کتاب که برداشتی از کتاب غیرداستانی جان وایلانت است، درباره حمله یک ببر به منطقه‌ای در سیبری و تلاش برای حفاظت شهر از او و حفاظت او از دست مردم است. فیلمن براد پیت و آنجلینا جولی دوباره همبازی می‌شوند؟!!

 آریاگا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که احتمالاً آنجلینا جولی هم در این پروژه به پیت خواهد پیوس.
دارن آرنوفسکی که آخرین فیلمش، «قوی سیاه»، با استقبال خوب منتقدان رو‌به‌رو شده و گفته می‌شود در حال مذاکره برای کارگردانی پروژه «ولورین 2» است، ممکن است به زودی پروژه کاملاً متفاوتی را با عنوان «ببر» بسازد. این کتاب که برداشتی از کتاب غیرداستانی جان وایلانت است، درباره حمله یک ببر به منطقه‌ای در سیبری و تلاش برای حفاظت شهر از او و حفاظت او از دست مردم است.
فیلمنامه این اثر را گی‌یرمو آریاگا، فیلمنامه‌نویس مشهور فیلم‌های «عشق سگی»، «21 گرم» و «بابل» و کارگردان فیلم «دشت سوزان» می‌نویسد. البته خبرهای اولیه درباره این پروژه از چند ماه قبل در میان محافل هنری پیچیده بود. اما نکته هیجان‌انگیز این است که براد پیت به این پروژه پیوسته و در ضمن آریاگا در مصاحبه‌ای اعلام کرده که احتمالاً آنجلینا جولی هم به این پروژه (که قرار است سال آینده فیلمبرداری شود) خواهد پیوست.
بنابراین علاقه‌مندان به این دو ستاره مشهور، می‌توانند پس از فیلم «آقا و خانم اسمیت» (که موفقیت تجاری بسیار خوبی داشت)، دوباره شاهد همکاری سینمایی پیت و جولی باشند.
]]>
زنان مطرح سینمای ایران این روزها چه می‌کنند؟!! 2010-10-18T16:45:34+01:00 2010-10-18T16:45:34+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1529 MahaK   نگاهی به فعالیت‌های این روزهای زنان شاخص سینمای ایران هستی برخی از هنرمندان که حرفه اصلی آن‌ها بازیگری است طی سال، در فیلم‌های سینمایی متعددی نقش آفرینی می‌کنند و برخی از فیلم‌ها را در نوبت اکران دارند یا بازی شان را در بعضی فیلم‌ها به پایان رسانده اند و منتظر پیشنهاد جدید هستند یا روی پیشنهادهای تازه فکر می‌کنند. در این گزارش به نقل از خبر آنلاین، به سراغ بازیگران زن معروف سینمای ایران رفتیم و درباره فیلم‌هایی که در نوبت اکران دارند و یا بازی شان به زنان مطرح سینمای ایران این روزها چه می‌کنند؟!!

  نگاهی به فعالیت‌های این روزهای زنان شاخص سینمای ایران
هستی برخی از هنرمندان که حرفه اصلی آن‌ها بازیگری است طی سال، در فیلم‌های سینمایی متعددی نقش آفرینی می‌کنند و برخی از فیلم‌ها را در نوبت اکران دارند یا بازی شان را در بعضی فیلم‌ها به پایان رسانده اند و منتظر پیشنهاد جدید هستند یا روی پیشنهادهای تازه فکر می‌کنند. در این گزارش به نقل از خبر آنلاین، به سراغ بازیگران زن معروف سینمای ایران رفتیم و درباره فیلم‌هایی که در نوبت اکران دارند و یا بازی شان به پایان رسیده است اطلاعاتی را دریافت کردیم که در پی می‌آید.
بقیه در ادامه مطلب...

]]>
فروش تمبرهای زن دوست‌داشتنی هالیوود با قیمتی باورنکردنی 2010-10-18T16:43:03+01:00 2010-10-18T16:43:03+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1528 MahaK   تمبرهای آدری، 606 هزار دلار فروش رفت یک مجموعه ده تایی از تمبرهای آدری هپبورن، ستاره دوست‌داشتنی سینما به مبلغ 606 هزار دلار فروخته شد. در این حراجی که در شهر برلین و برای مقاصد خیریه ترتیب داده شده بود نمونه نایابی از تمبرهایی که شمایل آدری هپبورن در نقش افسانه‌ای‌اش در «صبحانه در تیفانی» را نشان می‌داد به فروش رفت. دو سوم از عواید فروش برای کمک به تحصیل کودکان در آفریقا صرف می‌شود و یک سوم آن به یونیسف آلمان تعلق خواهد داشت. پست آلمان در سا فروش تمبرهای زن دوست‌داشتنی هالیوود با قیمتی باورنکردنی!! (+عکس)

  تمبرهای آدری، 606 هزار دلار فروش رفت
 یک مجموعه ده تایی از تمبرهای آدری هپبورن، ستاره دوست‌داشتنی سینما به مبلغ 606 هزار دلار فروخته شد.
در این حراجی که در شهر برلین و برای مقاصد خیریه ترتیب داده شده بود نمونه نایابی از تمبرهایی که شمایل آدری هپبورن در نقش افسانه‌ای‌اش در «صبحانه در تیفانی» را نشان می‌داد به فروش رفت. دو سوم از عواید فروش برای کمک به تحصیل کودکان در آفریقا صرف می‌شود و یک سوم آن به یونیسف آلمان تعلق خواهد داشت.
پست آلمان در سال 2001، 14 میلیون قطعه از این تمبرها را چاپ کرد اما شان فرر، پسر هپبورن و مل فرر به خاطر استفاده از عکس تغییر یافته مادرش به آن‌ها شکایت کرد. او پیشنهاد کرد یا عکس اصلی را استفاده کنند و یا تصویر دیگری را به کار بندند.
عکسی که روی تمبر چاپ شده بود تصویر خندانی از آدری با کلاه لبه بلند مشهور و یک چوب سیگار به لب را نشان می‌دهد. شون گوشزد کرده بود که در عکس اصلی مادرش یک عینک آفتابی را به دندان گرفته است. پست آلمان در نهایت تمامی قطعات را بجز دو سری معدوم کرد. یک سری برای آرشیو و دیگری برای موزه پست آلمان. ولی بعدها در کمال تعجب سر و کله یک قطعه دیگر در یک حراجی پیدا شد.
بین سال‌های 2004 تا 2009 نیز چهار قطعه دیگر از این تمبر نایاب پیدا شد که با رقم‌هایی بین 62500 تا 173000 دلار در حراجی‌ها فروخته شدند.
در نهایت شون فرر تصمیم گرفت نسخه‌ای که پست آلمان در همان سال‌ها برای او فرستاده بود را برای مقاصد خیرخواهانه به فروش برساند و در قراردادی با پست آلمان تضمین گرفت که آن‌ها حق فروش نسخه‌های‌شان را تا سال 2040 ندارند و این قیمت حراجی را بسیار بالا برد طوری که خود شون فرر هم تصورش را نمی‌کرد.
در این حراجی لباس‌ها باله هپبورن و یک عکس از او هم به فروش رفت. برگزارکننده این حراجی هم تعجب می‌کند که چطور او و وسایلش بعد از این همه سال این قدر مورد توجه هستند و این نشان از محبوبیت بالای این هنرپیشه ماندگار دارد.
آدری هپبورن از سال 1988 تا نزدیکی‌های مرگش در سال 1993 سفیر صلح سازمان ملل بوده است. فرر 50 ساله می‌گوید مادرش می‌گفته هرگز عطر یا کاغذ توالت نفروخته است. "من با نامم کار خوب کرده‌ام."
 
تمبر آدری هپبورن
]]>
«خانه بی‌پرنده» در نگاه دست‌اندركارانش 2010-10-18T07:50:29+01:00 2010-10-18T07:50:29+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1527 MahaK در جستجوی هویت گمشدهداستانی لایه‌لایه، سرشار از حادثه و گره و شخصیت‌هایی در جستجوی هویت خویش. این مضمون، داستانی است كه سازندگان سریال «خانه بی‌پرنده» می‌خواهند برای بینندگانشان روایت كنند. حاج عباس مودت، بازاری به ظاهر موجهی كه در نگاه اول در زمره شخصیت‌های آشنا و ساده تلویزیونی به نظر می‌آید، در جریان تكامل قصه به شخصیتی پیچیده تبدیل می‌شود؛ شخصیتی كه گذشته‌ای سرشار از اشتباه و خطا دارد؛ گذشته‌ای پر از حادثه‌هایی كه نتایج آن امروز او را با تنش و بحران مواجه می‌كند. خانه بی‌پرنده

در جستجوی هویت گمشده
داستانی لایه‌لایه، سرشار از حادثه و گره و شخصیت‌هایی در جستجوی هویت خویش. این مضمون، داستانی است كه سازندگان سریال «خانه بی‌پرنده» می‌خواهند برای بینندگانشان روایت كنند.
حاج عباس مودت، بازاری به ظاهر موجهی كه در نگاه اول در زمره شخصیت‌های آشنا و ساده تلویزیونی به نظر می‌آید، در جریان تكامل قصه به شخصیتی پیچیده تبدیل می‌شود؛ شخصیتی كه گذشته‌ای سرشار از اشتباه و خطا دارد؛ گذشته‌ای پر از حادثه‌هایی كه نتایج آن امروز او را با تنش و بحران مواجه می‌كند.
خانه بی‌پرنده سریالی است به تهیه‌كنندگی امیرحسین شریفی و كارگردانی كاظم معصومی. تهیه‌كننده فیلم‌هایی چون پری، هور در آتش، اشك سرما، ضیافت، پری، سیب سرخ حوا و سریال‌هایی چون همسفر و حجر بن عدی كه دارای داستانی تاریخی بود، این بار سراغ داستانی درباره شخصیت‌ها و خانواده‌ای سنتی در قلب پایتخت رفته است.
خانه بی‌پرنده ابتدا طرحی از خشایار الوند بوده است؛ طرحی كه برای شریفی روایت می‌شود و نظر مناسب او را جلب می‌كند. اما الوند به دلیل كار در پروژه مهران مدیری یعنی سریال قهوه تلخ نمی‌تواند متن سریال را بنویسد. نوشتن متن به فردی دیگر سپرده می‌شود كه دست‌اندركاران سریال اصرار دارند نامی از او نبرند. سرانجام اما نویسندگی فیلمنامه به شعله شریعتی سپرده می‌شود.
شریعتی كه طرح را با تغییراتی بازنویسی می‌كند به «جام‌جم» می‌گوید: قصه در متن قبلی یك قصه خطی بود و بیشتر حوادث مبتنی بر تصادف بود كه من زیاد نمی‌پسندم. در بازنویسی بعضی از شخصیت‌ها را نگه داشتم و قصه زندگی آنها را از نو طراحی كردم. بیشتر كوشیدم قصه‌ای بنویسم كه قابلیت جذب بیننده را در قسمت‌های بعدی داشته باشد. در بازنویسی جدید به تعدد شخصیت‌ها و بر تعداد داستان‌ها اضافه شد و سعی كردم داستانی پر از گره و معما داشته باشیم.
بقیه در ادامه مطلب...

]]>
هیلاری داف در حال تبلیغ برای کتاب جدیدش!! (+عکس) 2010-10-18T07:45:49+01:00 2010-10-18T07:45:49+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1526 MahaK هیلاری داف در Glen Rock نیوجرسی توقف کرد تا کتاب جدیدش «اکسیر» را تبلیغ کند. یکی از خوانندگانش می گوید: «اگر حتی چیزی در مورد جذابیت خاص هیلادی داف ندانید، کیمیا هم از نظر داستانی و هم از نظر استفاده خلاقانه از استعاره و انتخاب کلمات  جذاب و حیرت انگیز است.»بقیه در ادامه مطلب...  
هیلاری داف

هیلاری داف
در Glen Rock نیوجرسی توقف کرد تا کتاب جدیدش «اکسیر» را تبلیغ کند. یکی از خوانندگانش می گوید: «اگر حتی چیزی در مورد جذابیت خاص هیلادی داف ندانید، کیمیا هم از نظر داستانی و هم از نظر استفاده خلاقانه از استعاره و انتخاب کلمات  جذاب و حیرت انگیز است.»

بقیه در ادامه مطلب...

 
]]>
نقاشی‌های رنگ روغن زیبا و رنگارنگ از مناظر ناب! 2010-10-18T07:33:30+01:00 2010-10-18T07:33:30+01:00 tag:http://picbaz.mihanblog.com/post/1525 MahaK این نقاشی ها مجموعه ای زیبا آثار مارک جنیسزی هستند. متاسفانه چیز زیادی در مورد او در وب پیدا نخواهید کرد، اما حداقل می‌توانید نگاهی به این نقاش‌ های زیبا با موضوع طبیعت بیندازید.هر نقاشی یک اثر هنری واقعی است از مناظر ناب و ‌دوست داشتنی که با رنگ‌های خالص و زنده نقاشی شده اند. این ها بسیار محرک و الهام بخش اند. که فصل بهار در اطراف شهر را تداعی می‌کنند.   بقیه عکس ها در ادامه مطلب... 
نقاشی رنگ روغن


این نقاشی ها مجموعه ای زیبا آثار مارک جنیسزی هستند. متاسفانه چیز زیادی در مورد او در وب پیدا نخواهید کرد، اما حداقل می‌توانید نگاهی به این نقاش‌ های زیبا با موضوع طبیعت بیندازید.
هر نقاشی یک اثر هنری واقعی است از مناظر ناب و ‌دوست داشتنی که با رنگ‌های خالص و زنده نقاشی شده اند. این ها بسیار محرک و الهام بخش اند. که فصل بهار در اطراف شهر را تداعی می‌کنند.
 
بقیه عکس ها در ادامه مطلب...
 

]]>