تبلیغات
عکس*بیوگرافی*بازیگران ایرانی*مجموعه های تلویزیونی*مد و لباس ایرانی*نکات طلایی لباس*آلبوم های عکس لباس و مد خانم ها و آقایان - نیم‌نگاهی به چند فیلم جشنواره فیلم فجر
عکس*بیوگرافی*بازیگران ایرانی*مجموعه های تلویزیونی*مد و لباس ایرانی*نکات طلایی لباس*آلبوم های عکس لباس و مد خانم ها و آقایان
برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان *عکس بازیگران ایرانی* لینک کنید سپس در قسمت نظرات اعلام کنید تا ما هم شما رو لینک کنیم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
برف روی شیروانی داغ


برف روی شیروانی داغ
این فیلم به كارگردانی محمدهادی كریمی در ابتدا چندان اثر كنجكاوی‌برانگیزی به حساب نمی‌آید. چون شناختی كه ما از كارگردانش داریم با توجه به فیلم‌های ضعیفی مانند «امشب شب مهتابه» و «غیرمنتظره» است. اما كریمی در این فیلم، اساسا به سراغ قصه و فضایی رفته كه ماهیت تجاری ندارد. مشخصه اصلی این فیلم، بسته و محدود بودن فضایی است كه قصه در آن می‌گذرد. به این ترتیب ما شاهد افرادی هستیم كه پس از اطلاع از مرگ یك شاعر، بر سر بالین او در خانه‌اش حاضر می‌شوند و مرگ این مرد، بهانه‌ای می‌شود برای گفت‌وگوی این افراد و نیز اتفاقاتی تازه.
در سینمای ایران، فیلم‌های شاخصی را می‌شناسیم كه در فضایی بسته روایت می‌شوند، اما به واسطه هوش و هنر كارگردان‌شان ریتم خوبی دارند و تماشاگر را خسته نمی‌كنند. شاید یكی از این نمونه‌ها «آژانس شیشه‌ای» ساخته ابراهیم حاتمی‌كیا باشد. در «برف روی شیروانی داغ» شهاب حسینی، آنا نعمتی، خاطره اسدی، كورش تهامی، امیرحسین آرمان، هنگامه قاضیانی و فرخ نعمتی بازی می‌كنند. بازی شهاب حسینی در دقایقی از فیلم، غافلگیركننده و تاثیرگذار است. در شخصیت‌پردازی او موارد ظریفی رعایت شده است؛ ابتدا خصمانه و بی‌رحم معرفی می‌شود، اما سپس با پیشرفت قصه، آرام آرام او متوجه تنهایی و ضعف‌های خودش می‌شود. فیلم كریمی، نمایشگر موقعیت‌هایی است از انسان‌هایی از قشر به ‌اصطلاح روشنفكر. افرادی كه هر یك خود را میراث‌دار استادی می‌دانند كه اكنون مرده اما تماشاگر با دیدن روحیات آنان درمی‌یابد كه چه كسی واقعا دردمند و غمخوار استاد بوده است. این فیلم بدون شك یك نقطه‌عطف در كارنامه سازنده‌اش به حساب می‌آید و تردیدی نیست كه برای تماشاگری كه كریمی را با فیلم‌های ضعیف و تجاری‌اش می‌شناسد، دیدن «برف روی شیروانی داغ» می‌تواند جالب باشد.

بقیه در ادامه مطلب...آفریقا
 هر چند این فیلم در بخش مسابقه ویدئویی جشنواره گنجانده شده است اما نخستین تجربه بلند فیلمسازی هومن سیدی ما را بسیار نسبت به آینده فیلمسازی این بازیگر محجوب سینمای ایران امیدوار می‌كند. فیلم او درباره 3 جوان خلافكار خرده‌پا است كه ناخواسته دختری جوان را به گروگان می‌گیرند و سپس با یكدیگر دچار مشكل می‌شوند. شهاب حسینی، جواد عزتی و آزاده صمدی نقش‌های اصلی این فیلم را بازی می‌كنند. اهمیت كار سیدی در این فیلم، اولا كار با حداقل شخصیت‌هاست و سپس خلق موقعیت‌هایی بكر و اثرگذار در قصه‌ای كه ظاهرش نشان نمی‌دهد چندان فراز و فرودی داشته باشد. یكی از نكات بارز این فیلم، فیلمبرداری علی تبریزی، فرزند كمال تبریزی است، امسال علاوه بر فیلمبرداری اثر پدرش (دونده زمین)، فیلمبردار «آفریقا» هم بوده است و در برخی سكانس‌ها كار او فوق‌العاده است. شروع این فیلم با ساختار كلیپ‌گونه‌اش تماشاگر را میخكوب می‌كند و از همان صحنه اول او را درگیر قصه و شخصیت‌ها می‌كند. نكته جالب درباره فیلم این است كه شهاب حسینی در طول فیلم 2 بار بیشتر دیالوگ نمی‌گوید و هر كدام از دیالوگ‌هایش به اندازه یك جمله است. این هوشمندی در شخصیت‌پردازی و آن زحمتی كه سیدی در ساخت این فیلم متحمل شده، بی‌گمان از او كارگردانی مسلط خواهد ساخت. این را نه فقط به شهادت فیلم خوب «آفریقا»، بلكه با استناد به فیلم‌های كوتاهی كه این كارگردان ساخته می‌گوییم؛ آثاری مانند «دندان آبی» و «همه وسایل شخصی من جابه‌جا شده.»

اسب حیوان نجیبی است
 كاهانی از جمله كارگردانانی است كه سال به سال در كارش شاهد پیشرفت هستیم. او در چهارمین گام فیلمسازی‌اش پس از آدم، آنجا، بیست و هیچ، به چنان بلوغی در كارگردانی رسیده كه دیگر نمی‌توان به راحتی از كنار نامش عبور كرد و نسبت به آثار او بی‌تفاوت بود. البته فیلم‌های كاهانی در اغلب موارد با حاشیه‌هایی همراه بوده است؛ زمانی كه «هیچ» را ساخت، به سراغ فضایی تجربه ‌نشده در سینمای ایران رفت كه موردپسند برخی نبود. همچنین تفسیرهای درست و گاه بی‌ربطی كه از فیلمش شد در نهایت به ضرر او و فیلمش تمام شد. اما فیلم جدید كاهانی با نام «اسب حیوان نجیبی است» قطعا بهتر از «هیچ» و مسلما بهترین ساخته او تاكنون است. این فیلم سرگذشت چند دوست است كه نیمه ‌شبی، در تهران در جستجوی پول هستند تا هر یك بتوانند با این پول بر مشكلات خود فائق بیایند. نیازمندتر از همه شخصیتی است كه حبیب رضایی ایفاگر نقش آن است. او در ابتدا با پلیسی روبه‌رو می‌شود كه روابط میان او و پلیس، در موقعیت‌های مختلف، حوادث جالبی را رقم می‌زند. در واقع نمی‌توان گفت كه «اسب...» فیلم كمدی است اما حضور رضا عطاران در نقش مامور نیروی انتظامی و لحن بازی او، به گونه‌ای است كه در برخی صحنه‌ها تماشاگر ناخواسته به خنده می‌افتد. از سوی دیگر فیلم نسبت به «هیچ» رئالیستی‌تر است؛ هر اندازه موقعیت‌های آن فیلم در فضایی دور از واقعیت روایت می‌شد و ارجاعاتش تا حدی عجیب بود (مثل ماجرای كلیه‌ساز بودن بدن مهدی هاشمی و...) در «اسب...» شاهد آدم‌هایی هستیم با نیازهای طبیعی و رفتاری مشابه خیلی از آدم‌های اطراف‌مان. اما آنچه كه این فیلم را تشخص می‌بخشد، لحن و فضایی است یكدست كه نمونه‌اش را در كمتر فیلمی دیده‌ایم. پس آنچه كه در نگاه اول عجیب و تازه است، تفاوت «اسب...» است با فیلم‌های ریز و درشتی كه در این سال‌ها دیده‌ایم. آدم‌های قصه كاهانی اگرچه نیازمندند، اما منش و كردارشان رقت‌انگیز نیست؛ تماشاگر برای آنان دل نمی‌سوزاند بلكه با آنها همراه می‌شود و حتی ممكن است دوست‌شان داشته باشد. مضمون اصلی این فیلم تاكید بر این نكته است كه آدم‌ها در هر لباس و موقعیت و جایگاه، ممكن است خواست‌ها و نیازهای طبیعی یكسانی داشته باشند. بنابراین به سادگی نمی‌شود درباره آنها فقط به صرف موقعیت اجتماعی‌شان قضاوت یكسانی داشت. «اسب...» فیلم پربازیگری است؛ رضا عطاران، حبیب رضایی، پارسا پیروزفر، مهتاب كرامتی، ماهایا پطروسیان، باران كوثری، كارن همایونفر، بابك حمیدیان، اشكان خطیبی، مهران احمدی و... تمام صحنه‌های این فیلم در شب می‌گذرد. فیلمبرداری محمدرضا سكوت در نمایش خیابان‌های آرام تهران در برخی صحنه‌ها درخشان است و البته نباید از بازی بازیگران و تاثیر این بازی‌ها در كیفیت فیلم گذشت. مهتاب كرامتی ایفاگر نقش یك زن معتاد است و با گریم سنگینش بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته است؛ همچنین باید از رضا عطاران نام برد كه در این فیلم بسیار متفاوت از سایر آثار كمدی این‌ سال‌هایش بازی كرده است.

سیزده 59
 چه فیلم «سیزده 59» را دوست داشته باشیم و چه از آن خوشمان نیاید، باید بپذیریم كه سینمای دفاع مقدس، بیش از 2 دهه پس از پایان این حماسه ملی و دینی، نیازمند بازنگری است. فیلم‌هایی مانند آثار ابراهیم حاتمی‌كیا و مرحوم رسول ملاقلی‌پور در سال‌های دهه 70، فارغ‌از بحث كیفیت، جریان‌ساز بودند و نگاهی تازه را ترویج می‌كردند. اثرگذاری این فیلم‌ها و شخصیت سازندگان‌شان، روی شئون مختلف این سینما تأثیرگذار بود اما اكنون دیگر ملاقلی‌پور را در كنارمان نداریم و حاتمی‌كیا نیز بیش از همیشه از سینمای دفاع‌مقدس دور شده است. در این میان گرایش كارگردانان جوانی مانند سامان سالور به سینمای دفاع مقدس شایسته تحسین است و باید زمینه‌ای فراهم شود تا فیلمسازان دیگری نیز این راه را ادامه دهند. «سیزده 59» سرگذشت كهنه ‌سرباز از كما درآمده‌ای است كه اطرافیانش درصددند نگذارند او متوجه تغییر زمانه شود. این خط اصلی ناخواسته آدم را یاد فیلم خوب «خداحافظ لنین» می‌اندازد. اثری كه درباره مادری بود كه گذر زمان از او پنهان مانده بود. بازی پرویز پرستویی بار دیگر در نقش یك فرمانده جنگ فوق‌العاده و قوی است و در كنار او فرهاد اصلانی بازیگر توانای این روزهای سینما و تلویزیون ایران می‌درخشد.
سالور «سیزده 59» را پس از چند فیلم تجربی‌ای كه هیچ‌كدام امكان نمایش عمومی پیدا نكردند ساخته و امیدواریم نمایش این فیلم در سینماها، همان اندازه كه به تداوم فیلمسازی این كارگردان خوش‌ذوق كمك می‌كند، بار دیگر فقدان فیلم‌های خوب و صاحب‌ نگاه در سینمای دفاع مقدس را به ما یادآور شود. باشد تا این سینما را جدی‌تر بگیریم.

نوع مطلب : فیلم سینمایی ایرانی، 
برچسب ها : برف روی شیروانی داغ، محمدهادی كریمی، امشب شب مهتابه، غیرمنتظره، آژانس شیشه‌ای، ابراهیم حاتمی‌كیا، شهاب حسینی، آنا نعمتی، خاطره اسدی، كورش تهامی، امیرحسین آرمان، هنگامه قاضیانی، فرخ نعمتی، آفریقا، اسب حیوان نجیبی است، سیزده 59، فرهاد اصلانی،
لینک های مرتبط :
MahaK
شنبه 23 بهمن 1389
پنجشنبه 29 فروردین 1398 01:45 ب.ظ
herbal medicine erectile dysfunction http://viagralim.us herbal medicine erectile dysfunction !
یکشنبه 5 اسفند 1397 05:19 ب.ظ
Generally I don't read post on blogs, however I wish to
say that this write-up very forced me to check out and do so!
Your writing taste has been surprised me. Thanks, very nice article.
چهارشنبه 26 دی 1397 11:12 ق.ظ
With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My
website has a lot of completely unique content I've
either created myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it
up all over the web without my agreement. Do you know any techniques to help prevent content from
being stolen? I'd certainly appreciate it.
جمعه 14 دی 1397 08:14 ق.ظ
I'm no longer sure the place you're getting your information, but great topic.
I must spend some time studying much more or figuring out more.
Thanks for fantastic info I was looking for this information for my mission.
چهارشنبه 12 دی 1397 08:28 ب.ظ
I'm pretty pleased to uncover this site. I want to to thank you for ones time due to this wonderful read!!

I definitely liked every little bit of it and i also have you
book marked to see new information on your blog.
یکشنبه 2 دی 1397 10:18 ق.ظ
I used to be able to find good info from your content.
یکشنبه 25 آذر 1397 05:23 ب.ظ
Terrific work! That is the type of info that are supposed to be shared across the web.
Disgrace on Google for no longer positioning this put up higher!
Come on over and discuss with my site . Thank you =)
دوشنبه 30 مهر 1397 11:33 ب.ظ
The mainstage comes after Performing Classes.
جمعه 13 مهر 1397 12:27 ب.ظ
Great actors continue the learning process.
چهارشنبه 10 آبان 1396 04:56 ب.ظ
چطوری من می دانم که این مسئله خاموش است اما من می خواهم بپرسم.

آیا شما علاقه مند به لینک های تجارت و یا شاید مهمان نوشتن یک پست وبلاگ است
یا برعکس؟ وبلاگ من بیش از بسیاری از موضوعات مشابه به عنوان
شما و من احساس می کنیم که می توانیم از هر یک از دیگران سود ببریم.
اگر علاقه مند هستید احساس رایگان به من ایمیل ارسال کنید.
منتظر شنیدن از شما هستم! وبلاگ عالی ای داری ضمنا!
شنبه 18 شهریور 1396 05:04 ب.ظ
Every weekend i used to go to see this site, as
i wish for enjoyment, since this this site conations truly good funny data too.
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:04 ب.ظ
Hello friends, its fantastic post regarding teachingand completely explained, keep it up all the time.
جمعه 13 مرداد 1396 10:50 ق.ظ
Hi it's me, I am also visiting this site regularly, this site is actually pleasant and the viewers are actually sharing pleasant thoughts.
سه شنبه 10 مرداد 1396 11:56 ق.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for a blog website?
The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted
of this your broadcast provided bright clear concept
دوشنبه 9 مرداد 1396 09:32 ب.ظ
I'm now not sure where you are getting your information,
but good topic. I needs to spend some time learning more or working out more.
Thanks for great info I used to be searching for this information for
my mission.
سه شنبه 6 تیر 1396 07:51 ق.ظ
Hmm it appears like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll
just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog writer but I'm still new
to everything. Do you have any tips and hints for novice blog writers?
I'd really appreciate it.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:04 ب.ظ
Excellent site you've got here.. It's hard to find quality writing like yours these days.

I really appreciate individuals like you! Take care!!
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 03:43 ق.ظ
I every time spent my half an hour to read this web site's posts all the time along with a
mug of coffee.
شنبه 2 اردیبهشت 1396 11:43 ب.ظ
Pretty section of content. I simply stumbled upon your blog and in accession capital to claim that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing for your feeds and even I
achievement you get admission to constantly fast.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 11:46 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this website is
loading very slow for me. Is anyone else having this issue or is it a
issue on my end? I'll check back later on and see
if the problem still exists.
دوشنبه 28 فروردین 1396 11:11 ق.ظ
Thanks , I have recently been looking for information about this topic for ages and yours is the greatest I've found out till now.

However, what in regards to the bottom line? Are you certain about the source?
پنجشنبه 24 فروردین 1396 11:13 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to understand so much about this, like you wrote the
e-book in it or something. I think that you just can do with a few percent to pressure the message home a little bit, however instead of that,
that is fantastic blog. An excellent read. I will definitely be back.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 05:59 ب.ظ
Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was
extremely long) so I guess I'll just sum it up what I
had written and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing.
Do you have any helpful hints for beginner blog writers?
I'd genuinely appreciate it.
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:11 ب.ظ
It's amazing in support of me to have a web site, which is helpful for my know-how.
thanks admin
شنبه 19 فروردین 1396 10:11 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts about نیم‌نگاهی.
Regards
جمعه 11 فروردین 1396 12:54 ب.ظ
Ahaa, its fastidious conversation about this post at this place at this web site, I have read all that,
so now me also commenting here.
جمعه 11 فروردین 1396 06:38 ق.ظ
Someone essentially help to make significantly posts I might state.
That is the very first time I frequented your website
page and to this point? I surprised with the analysis
you made to make this actual publish extraordinary.
Excellent task!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل