تبلیغات
عکس*بیوگرافی*بازیگران ایرانی*مجموعه های تلویزیونی*مد و لباس ایرانی*نکات طلایی لباس*آلبوم های عکس لباس و مد خانم ها و آقایان - مصاحبه «نورمن ویزدم» درباره مردم ایران
عکس*بیوگرافی*بازیگران ایرانی*مجموعه های تلویزیونی*مد و لباس ایرانی*نکات طلایی لباس*آلبوم های عکس لباس و مد خانم ها و آقایان
برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان *عکس بازیگران ایرانی* لینک کنید سپس در قسمت نظرات اعلام کنید تا ما هم شما رو لینک کنیم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
نورمن ویزدم

 گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان: چند سال قبل از طرف صدا و سیمای ایران مصاحبه ای با نورمن ویزدم انجام شد که وی اعتراف كرد فیلم هایش تنها در انگلستان و ایران آن هم به دلیل دوبله بی نظیر "زرندی" مورد استقبال قرار گرفته است زیرا در دیگر كشورهای جهان هرگز با استقبال روبرو نشد.
او در این مصاحبه بیان کرد: نمی خواستم اینگونه باشم اما ظاهرا غیر از انگلستان و ایران سینماروهای حرفه ای جهان مرا بیشتر بعنوان یك دلقك می‌شناسند تا شخصی درحد "جری لوئیس كه از نظر من دلقكی بیش نبود!
نورمن این حرف ها را در سال های کهن سالی خود زمانی که در آستانه نود سالگی بود گفته و امروز جهان و سینمای کمدی شاهد در گذشت او در سن 95 سالگی آن هم در آسایشگاه سالمندان است،. در حالی که از شش ماه قبل به دلیل سکته وضعیت جسمانی نامناسبی داشت و البته گویی بی اعتنای و فراموش کردن هنرمندان پیشکسوت تنها ویژه هنرمندان سرزمین ما نیست.
بقیه در ادامه مطلب...

مرحوم محمدعلی زرندی دوبلور فیلم های نورمن كه سال های آخر عمر خود را (در اوایل دهه 1370) در انگلستان و لندن سپری می كرد، خود به شخصه صدای نورمن را در یكی از شب های چهارشنبه سوری از رادیو بی بی سی شنیده و حتی ملاقات های متعددی با او داشته است.
این هنرپیشه انگلیسی علاوه بر آنکه یکی از کمدین های مورد علاقه ایرانیان بود "چارلی چاپلین" نیز او را کمدین مورد علاقه خود خوانده است. نورمن سال ۱۹۹۲ در لیست بهترین مردان كمدی انگلیس در راس بن هی و فرانكی هورد (كه اكنون از دنیا رفته اند) جای گرفت و همچنین ویزدم در سال 2000 از سوی ملکه بریتانیا به لقب "Sir" مفتخر شد.
او که لقب یکی از مردان خنده جهان را به دوش دارد، زندگی پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته که بخشی از آن در ذیل آمده است:
 
دوران كودكی نورمن
نورمن در یك خانواده بسیار فقیر در منطقه پادینگتون شهر لندن در ۴ فوریه ۱۹۱۶ چشم به جهان گشود. او دومین فرزند خانواده بود و یك برادر بزرگتر از خود داشت.
مادر و پدر نورمن با هم رابطه خوبی نداشته و تمام اوقات خود را به دعوا و نزاع با یكدیگر می گذراندند. مادر خانواده كه از فقر و تنگدستی به ستوه آمده بود، هنگامی كه نورمن ۹ ساله شد، خانه را ترك كرد و بی اعتنا به خانواده از همسرش جدا شد و دو پسر كوچكش را به حال خود رها کرد. از آن به بعد پدر مسئولیت نگهداری از بچه ها را به عهده گرفت.
اما نورمن و برادرش كه دو سال از او بزرگتر بود، از این وضعیت راضی نبودند. پدرشان راننده كامیون بود و نورمن را از همان ۹ سالگی با خود به این شهر و آن شهر می برد. او با وجود كمی سنش مجبور بود در سرما و گرما شب و روز به دنبال پدرش برود.
زیرا در خانه كسی نبود كه كنارش بماند و از او نگهداری كند. او در سن ۱۱ سالگی به امید این كه بتواند زندگی بهتری بیابد از خانه فرار كرد. نورمن برای سیركردن شكمش به كارهای مختلفی مانند پادویی، روزنامه فروشی، پیشخدمتی و ظرفشویی در رستوران ها دست زد؛ اما از آن جایی كه به درس علاقه داشت لذا با تلاش زیاد توانست در كنار كار به مدرسه نیز برود، اما از عهده هزینه تحصیل و سیركردن شكمش بر نیامد، پس در سن ۱۳ سالگی علی رغم میل باطنی اش مدرسه را ترك كرد و موفق شد در یك معدن ذغال سنگ كار پیدا كند.
با این حال كه سن و سالش برای چنین كارهای سختی كم بود، اما مجبور شد كه از سن كودكی درگیر انواع كارهای مختلف شود كه از آن جمله پادویی در كشتی بود.
نورمن به سختی وارد عرصه هنر شد و درخشید
این هنرپیشه انگلیسی بعد از مدت ها كار در حرفه های مختلف بالاخره وارد ارتش شد و به عنوان یك نظامی در ارتش انگلیس به هند اعزام شد.
او در آن محیط خشك و نظامی به یك مسئله مهم پی برد كه سبب دگرگونی زندگی اش شد، فهمید روحیه اش با چنین محیط خشك و مقرراتی و نظامی نامانوس و ناسازگار است و در فضای نظامی گری ارتش متوجه شد كه استعداد زیادی به خنداندن مردم دارد و می تواند با حركات و رفتار هنرمندانه اش مردم را دلشاد کند، بنابراین تصمیم گرفت در اواخر سال ۱۹۴۶ در سن ۳۱سالگی ارتش را ترك كند.
نورمن توانست در مدت بسیار كوتاهی استعداد نهفته اش را شكوفا كند و دو سال بعد در سال ۱۹۴۸ به تلویزیون انگلیس راه یافت و به این نحو چهره كمدین اش را همگان مشاهده كردند و طرفداران زیادی پیدا كرد.
او توانست هنرمند بودنش را به اثبات برساند و تا حد بسیار زیادی موفق شود. در همان سال، نخستین فیلم كمدی اش را با نام "هوش و عقل" را بازی كرد. با این كه اولین تجربه اش بود؛ اما با استقبال بی نظیر مردم روبه رو شد.
همین مسئله او را تشویق كرد تا فیلم های دیگری را اجرا کند برای این كه چهره كمدی تری بیابد برای خودش لباسی طراحی و تهیه کرد.
او كلاهی پشمی و لبه دار بر سر می گذاشت، كت كوتاهی بر تن می كرد و كراواتی كوتاه و كج و معوج به دور گردنش می بست. پاچه های شلوارش نیز كوتاه بود. با این لباس خنده دارتر شده بود و مردم بیشتر دوستش داشتند و لذت می بردند. زمانی که نورمن متوجه شد مردم لباسش را پسندیده اند، تصمیم گرفت همیشه با همین لباس مضحك و مسخره نقش بازی كند و یكی از دلایل معروفیتش پوشیدن این لباسهای خنده دار بود.
مردم تصاویر نورمن را به در و دیوار خیابانها چسباندند و علاقه خود را نسبت به او نشان دادند. نورمن در سال ۱۹۵۳ فیلم دیگری بازی كرد با نام "دردسر در فروشگاه" كه با این فیلم به شهرت جهانی رسید.
اكثر فیلم های او به طریق سیاه و سفید پخش می شد. او در دو دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی چندین فیلم كمدی با نامهای "نقطه اوج در دنیا"، "سربزنگاه"، "تعقیب یك ستاره"، "مرد با اهمیت"، "سحر خیز"، "یك گردش خوب" و... را اجرا کرد.
او در واقع با نمایش این فیلم ها در این دو دهه به اوج موفقیت دست یافت. نورمن همه فیلمهایش را بر اساس مشاغلی كه در دوران كودكی و نوجوانی انجام داده بود به طور طنز اجرا نمود. در واقع او می خواست به همراه طنز و خنده مسائل و مشكلات جامعه را به انتقاد بكشاند. او از سال ۱۹۶۵به بعد فیلم هایش را به طریقه رنگی پخش كرد. با این عمل مردم بیشتری جذب او شدند.
نورمن به ایران سفر کرد...
او عاشق خنداندن مردم بود و البته نه تنها در انگلیس به اجرای نمایش های كمدی می پرداخته بلكه حتی به روسیه، ایران، كشورهای اروپایی، چین و امریكا و به آلبانی سفر كرده و در آنجا نیز مردم را سرگرم کرده است.
او با جثه كوچكش لباس معروف خود را به تن می كرد و به اجرای نمایش می پرداخت. در بیشتر فیلم هایش "جری دسموند" نیز همراه او بود؛ دسموند قدی بلند داشت و این دو با هم تكمیل كننده فیلم های كمدی بودند.
نورمن در سال ۱۹۵۱ ازدواج كرد. ثمره این ازدواج دو پسر به نام های نیكلاس و جك است. نیكلاس در سال ۱۹۵۵ و جك در سال ۱۹۵۸ به دنیا آمد. اكنون نیكلاس ۴۸ ساله و جك ۴۵ ساله می باشند و ازدواج كرده اند و به وجود پدرشان افتخار می كنند.
نكته جالب تر این كه او در سال ۱۳۴۰ به ایران آمد زیرا در ایران فیلم های او طرفداران زیادی داشته و دارد. او به ایران سفر كرد تا با طرفدارانش ملاقات كند و با استقبال زیادی روبه رو شد.
بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرانسه، در سال 1948 با بازی در مجموعه تلویزیونی "هوش و عقل" (Wit and Wisdom) پا به عرصه بازیگری نهاد و پس از آن در طول 7 دهه فعالیت هنری خود به عنوان بازیگر در 43 فیلم سینمایی، تلویزیونی و مجموعه های تلویزیونی بازی کرده است.
همچنین از برجسته ترین آثاری که ویزدم در آنها ایفای نقش کرده است می توان به "لله بچه ها"، "سربزنگاه"، "قصاب باشی"، "جاده صاف کن"، "شیرفروش" و "جنجال در فروشگاه" اشاره کرد.
نورمن ویزدم علاوه بر بازیگری، نویسندگی فیلم نامه 9 فیلم سینمایی و تلویزیونی را نیز برعهده داشته است.
بازی در سرالی آخرین شراب تابستان در نقش بیلی اینگلتون، از آخرین نقش‌های او در تلویزیون و سینما بود. او در 90 سالگی اعلام بازنشستگی کرد.
فیلم کمدی کوتاه اکسپرسو، ساخته مارتین نایجل و کوین پوئیس، آخرین بازی نورمن ویزدم در سینما بود که در سال 2007 ساخته شد. فیلمی ده دقیقه‌ای درباره هشت شخصیت که در یک کافی شاپ سر یک میز واحد می‌نشینند. این فیلم در فستیوال فیلم کن 2007 به نمایش درآمد و مورد توجه واقع شد.
بنابراین گزارش نورمن ویزدم در سال 1992 اتوبیوگرافی خود را نوشت که باعنوان به من نخند، من یک احمق‌ام منتشر شد.
این در حالی است که نورمن ویزدم در سال‌های اخیر حافظه‌اش را به کلی از دست داده بود، و به گفته همسرش، دیگر تصویر خود در فیلم‌هایش را نیز نمی‌شناخت.
نوع مطلب : خبر و بیوگرافی بازیگر مرد، 
برچسب ها : نورمن ویزدم، مرحوم محمدعلی زرندی، مصاحبه با نورمن ویزدم،
لینک های مرتبط :
MahaK
چهارشنبه 14 مهر 1389
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:48 ق.ظ
excellent publish, very informative. I'm wondering why
the opposite specialists of this sector do not realize this.
You should continue your writing. I am confident,
you have a great readers' base already!
سه شنبه 10 مرداد 1396 05:53 ق.ظ
Hey there! I've been reading your site for a while now and
finally got the courage to go ahead and give you a shout
out from Lubbock Texas! Just wanted to say keep up the great job!
یکشنبه 20 فروردین 1396 09:23 ق.ظ
Wow! At last I got a blog from where I know how to genuinely
get helpful information regarding my study and knowledge.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل